• Aktualności

      • Pierwszy dzień wiosny...

      • Pierwszy dzień wiosny w tym roku zbiegł się z daniem otwartym SP 26. Społeczność Kennedy'ego pod okiem nauczycieli przygotowała w tym dniu mnóstwo atrakcji dla swoich gości. Najlepiej pokażą to poniższe zdjęcia.

       Czekamy na Was do godziny 18 tej

      • Dzień otwarty w Kennedym...

      • Zapraszamy wszystkich chętnych na dzień otwarty dnia 21 marca od godziny 10:00 do 18:00. Przyjdź i zobacz jak sobie radzimy. Może zostaniesz jednym z nas? Serdecznie zapraszamy! Społeczność Kennedy'ego.

      • W PTG Bytom o Bytomiu

      • 15 marca 2018 roku w siedzibie Bytomskiego Koła Terenowego Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego królowała geografia regionalna.Wszystko to za sprawą mgr Anny Meiser- nauczycielki historii i języka polskiego oraz doktorantki Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

       Wykład prelegentki pt.: "Bytomskie ciekawostki - miejsca znane, choć nieznane" cieszył się dużym zainteresowaniem wśród miłośników historii, regionalizmu i geografii. Szczególne zainteresowanie wzbudziła historia placówek leczniczych na obszarze Bytomia. Jak zawsze po zakończeniu wystąpienia, trwała zagorzała dyskusja dotycząca tym razem burzliwej historii naszego miasta oraz perspektyw jego rozwoju.

       Autor tekstu: mgr Justyna Przepadło

      • Wizyta w Planetarium

      • Planetarium to inaczej projektor gwiazdowy, czyli urządzenie służące do odtwarzania wyglądu nieba w różnych szerokościach geograficznych, a także miejsce, w którym takie urządzenie się znajduje. Największe i najstarsze planetarium w Polsce znajduje w sąsiednim mieście. 16 marca 2018 roku nasi gimnazjaliści uczestniczyli w niecodziennych lekcjach  w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Wycieczkę zorganizowała dla wszystkich klas drugich i trzecich gimnazjalnych pani mgr Krystyna Marusiak – nauczyciel fizyki i zajęć technicznych. Warto dodać, że lekcje w samym Planetarium poprzedziła wizyta w stacji meteorologicznej.

       Bardzo miła pani prelegentka opowiedziała nam, w jaki sposób dokonuje się pomiarów temperatury, ciśnienia atmosferycznego i wilgotności powietrza. Zobaczyliśmy urządzenia służące do takich pomiarów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i dzięki temu zasłużyli na dodatkowe oceny. Następnie spacerkiem udaliśmy się do budynku Planetarium. Tu uczestniczyliśmy w kolejnych lekcjach – lekcjach astronomii. Przed naszymi oczami rozgwieździło się niebo, a my mogliśmy zaobserwować gwiazdozbiory, na przykład Oriona, Wielką Niedźwiedzicę i inne. Obserwowaliśmy planety, asteroidy, słowem cały Kosmos, który przestał być dla nas „plątaniną wielokropków” (jak w bajkach Stanisława Lema). Szkoda że nie dopisała nam pogoda, bo moglibyśmy pospacerować po Parku Śląskim. Ale trudno – pogody się nie wybiera. Natomiast wycieczki – owszem. Z ciekawością przyjedziemy jeszcze raz – kolejna grupa uda się do Planetarium 26 marca. A następne to już chyba dopiero po remoncie obiektu, zapowiadanym na czerwiec tego roku. Dziękujemy organizatorce za miłą i pożyteczną wycieczkę, bardzo wzbogacającą naszą wiedzę.

       Autor: mgr Anna Meiser

      • W poszukiwaniu liczby pi...

      • To tytuł matematycznego konkursu, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum: Wronika Kotwica i Mateusz Gniadzik z klasy 2a oraz Adam Andrzejak z klasy 2b. Jako trzyosobowy zespół bardzo dzielnie walczyli z uczniami o rok od siebie starszymi, bo pozostałe szkoły reprezentowane były przez trzecioklasistów. Po pięciu turach zadań okazało się, że są dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. No i nasza drużyna była jedną z tych, którzy zajęli drugie miejsce. Niestety po dogrywce spadliśmy na czwartą pozycję. Bardzo gratulujemy naszym reprezentantom. Myślę, że fajnie się przy tym bawili, a co ważniejsze zdobyli kolejne doświadczenie w swym życiu.

      • Hejt w social mediach

      • W dniu 9 marca 2018 roku klasa 2b gimnazjum uczestniczyła w warsztatach z zakresu edukacji medialnej pt. "Hejt w social mediach". Zajęcia prowadzone były przez studenta Uniwersytetu Śląskiego, a absolwenta naszej szkoły, Jakuba Laszczyka. Zajęcia zorganizowała pani Marta Guja.