• Koła zainteresowań

• Obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Naszej Szkole.

11.11.2019

W tym roku przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, w piątek 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowali prezentacje (wystawki i gazetki) przybliżające zwiedzającym bogatą historię i kulturę naszego kraju. Włączając się w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” o 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, a uroczysty charakter tego dnia podkreślały też barwy narodowe zaakcentowane w strojach zarówno uczniów jak i nauczycieli.

• "Podróż w czasie".

11.11.2019

7 listopada 2019r. uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w warsztatach z zakresu geografii, geologii i biologii zorganizowanych przez Muzeum Ziemi na Wydziale Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu. Prowadzącą warsztaty była dr Małgorzata Rahmonov.

Nasi uczniowie zgłębiali swoją wiedzę podczas zajęć "Podróż w czasie" oraz "Elementy pogody". Dzięki wielu pomocom dydaktycznym uczniowie "przenieśli się w czasie" do ery prekambryjskiej, paleozoicznej i mezozoicznej", a następnie zobaczyli, na czym polegają pomiary meteorologiczne i obserwacje. Organizatorami i opiekunami wyjazdu edukacyjnego byli: Dyrektor Alfred Kijowski, mgr Marta Guja oraz mgr Justyna Przepadło

• Teatr Szkoła w BCK

06.11.2019

Dnia 5 listopada uczniowie klasy 5a pod opieką mgr Aurelii Wilczańskiej i mgr Justyny Janickiej uczestniczyli w kolejnych warsztatach z cyklu Teatr Szkoła w Bytomskim Centrum Kultury. Podczas zajęć uczniowie kształtowali pozytywne postawy i wzmacniali motywację do twórczego myślenia i działania.

Autor tekstu i zdjęć: mgr Aurelia Wilczańska.

• "Dynia piękna i zdrowa".

04.11.2019

Wyniki konkursu pod hasłem "Dynia piękna i zdrowa"
            I m. klasa 2a
            II m. klasa 3c
            III m. klasa 3b
            Wyróżnienia za wkład pracy i kreatywność otrzymują klasy:1a, 1c, 2b, 5c, 6a
            Konkurs przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: mgr Katarzyną Kotkowską, mgr Anna Kotlarską oraz mgr Tiną Sztuką.

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI

08.10.2019

W bieżącym roku szkolnym w skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Przewodnicząca: Magda Matys VIIIa

Vice: Maja Halemba VII a i Zosia Halemba Va

Rzecznik Praw Ucznia: Martyna Gryzik VIIa

Skarbnik: Julian Garasimowicz VIa

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: mgr Katarzyna Kotkowska, mgr Anna Kotlarska, mgr Tina Sztuka

• PTG
        • Albert Einstein
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
        • William Shakespear
        • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Carl Rogers