• Koła zainteresowań

     • Obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Naszej Szkole.

      11.11.2019

      W tym roku przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, w piątek 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowali prezentacje (wystawki i gazetki) przybliżające zwiedzającym bogatą historię i kulturę naszego kraju. Włączając się w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” o 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, a uroczysty charakter tego dnia podkreślały też barwy narodowe zaakcentowane w strojach zarówno uczniów jak i nauczycieli.

     • "Podróż w czasie".

      11.11.2019

      7 listopada 2019r. uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w warsztatach z zakresu geografii, geologii i biologii zorganizowanych przez Muzeum Ziemi na Wydziale Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu. Prowadzącą warsztaty była dr Małgorzata Rahmonov.

      Nasi uczniowie zgłębiali swoją wiedzę podczas zajęć "Podróż w czasie" oraz "Elementy pogody". Dzięki wielu pomocom dydaktycznym uczniowie "przenieśli się w czasie" do ery prekambryjskiej, paleozoicznej i mezozoicznej", a następnie zobaczyli, na czym polegają pomiary meteorologiczne i obserwacje. Organizatorami i opiekunami wyjazdu edukacyjnego byli: Dyrektor Alfred Kijowski, mgr Marta Guja oraz mgr Justyna Przepadło

     • Teatr Szkoła w BCK

      06.11.2019

      Dnia 5 listopada uczniowie klasy 5a pod opieką mgr Aurelii Wilczańskiej i mgr Justyny Janickiej uczestniczyli w kolejnych warsztatach z cyklu Teatr Szkoła w Bytomskim Centrum Kultury. Podczas zajęć uczniowie kształtowali pozytywne postawy i wzmacniali motywację do twórczego myślenia i działania.

      Autor tekstu i zdjęć: mgr Aurelia Wilczańska.

     • "Dynia piękna i zdrowa".

      04.11.2019

      Wyniki konkursu pod hasłem "Dynia piękna i zdrowa"
      I m. klasa 2a
      II m. klasa 3c
      III m. klasa 3b
      Wyróżnienia za wkład pracy i kreatywność otrzymują klasy:1a, 1c, 2b, 5c, 6a
      Konkurs przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: mgr Katarzyną Kotkowską, mgr Anna Kotlarską oraz mgr Tiną Sztuką.

     • SAMORZĄD UCZNIOWSKI

      08.10.2019

      W bieżącym roku szkolnym w skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

      Przewodnicząca: Magda Matys VIIIa

      Vice: Maja Halemba VII a i Zosia Halemba Va

      Rzecznik Praw Ucznia: Martyna Gryzik VIIa

      Skarbnik: Julian Garasimowicz VIa

      Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: mgr Katarzyna Kotkowska, mgr Anna Kotlarska, mgr Tina Sztuka

    • PTG
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
    • Carl Rogers