• Aktualności

      • SAMORZĄD UCZNIOWSKI

      • W bieżącym roku szkolnym w skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

       Przewodnicząca: Magda Matys VIIIa

       Vice: Maja Halemba VII a i Zosia Halemba Va

       Rzecznik Praw Ucznia: Martyna Gryzik VIIa

       Skarbnik: Julian Garasimowicz VIa

       Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: mgr Katarzyna Kotkowska, mgr Anna Kotlarska, mgr Tina Sztuka

      • Warsztaty w BeCeKu. Teatr Szkoła z klasą Va.

      • 8 października 2019 r. klasa Va przywędrowała z panią Anią Meiser na bardzo ciekawe zajęcia do BeCeKu. Były to warsztaty teatralne prowadzone przez panią Aleksandrę Drzazgę – reżysera teatru dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywały się, rzecz jasna, w jednej z sal wyremontowanego niedawno Bytomskiego Centrum Kultury. To pierwsze spotkanie miało charakter zapoznawczy, ale nasi uczniowie już mogli rozwinąć skrzydła fantazji. Uczyli się prezentować własne twórcze pomysły, okazywać zainteresowanie tym, którzy zabierali głos i współpracować w grupach.

       Przed wejściem na warsztaty obejrzeliśmy ciekawą wystawę obrazów wykonanych metodą patchworku. Zanim trafiliśmy do BeCeKu, spacerowaliśmy przez nasze miasto, które odkryło przed nami kilka swych tajemnic. Ten lew na Rynku naprawdę jest śpiący!

       Czekamy na kolejne zajęcia za miesiąc!

      • Bezpieczne bankowanie.

      • Uczniowe klas 8a i 3 LO brali udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawiciela PKO BP na temat bezpiecznego bankowania.
       Rozwijali tam kreatywność, przedsiębiorczość i kompetencje cyfrowe, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
       Warsztaty nie obyły się bez quizu. Dla najbardziej kreatywnych znalazły się ciekawe nagrody.

      • Muzeum chleba i Dzień Chłopaka w IIIa

      • MUZEUM CHLEBA

       DZIEŃ CHŁOPAKA

        

        

       Przyjmij życzenia chłopie kochany
       w dniu Twojego Święta od znajomej baby,
       niech Ci się spełnią wszystkie Twe marzenia
       i niech realne staną się pragnienia.

       Dziś tradycyjnie przyszedł ten dzień, kiedy my, małe kobietki postanowiłyśmy podziękować i uhonorować naszych drogich Panów J A że są oni wyjątkowi
       i jedyni na całym świecie, niespodzianka musiała być także wystrzałowa. I tak
       z pomocą naszej Pani zabraliśmy naszych kochanych chłopców do wyjątkowego miejsca - Muzeum Chleba. Odbyliśmy tam cudowną podróż w czasie, mogliśmy dotknąć, poczuć świata sprzed wielu, wielu lat. I co najfajniejsze – na chwilę staliśmy się prawdziwymi piekarzami. Zapach i smak naszych wypieków był niezapomniany J  Oczywiście każdy z naszych Panów dostał laurki z życzeniami od serca i same smakołyki i prezenciki J Choć to tylko jeden taki wyjątkowy dzień dla naszych chłopców w ciągu roku, to my  dziewczynki każdego dnia doceniamy ich obecność i posyłamy im wielkie buziaki i uściski, że z nami są :*

       Autor tekstu i zdjęć: mgr Mirosława Bryk

      • Ogólnopolska akcja "Programu profilaktyki raka piersi"


      • "W imieniu pracowników Centrum Onkologii w Gliwicach oraz Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Bytomiu zapraszamy do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych.

       Akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiego "Programu profilaktyki raka piersi", a dotyczy wszystkich Pań w wieku 50-69 lat.

       Na parkingu naszej szkoły stanie mammobus, w którym fachowy personel medyczny będzie wykonywać badania.

       Termin badań to 16 i 17 października w godzinach 10.00 do 17.00 oraz 18 października w godzinach 8.30 do 15.30.

       O tym, jak przebiegają badania można dowiedzieć się tu http://www.io.gliwice.pl/dla-pacjenta/mammografia-w-mammobusie-coi

        

       Bardzo cieszymy się, że współpraca podjęta przez naszą szkołę z Centrum Onkologii w Gliwicach owocuje wspaniałą akcją prozdrowotną dla społeczności Miechowic oraz całego Bytomia.

        

       Źródło zdjęć: http://www.io.gliwice.pl/dla-pacjenta/mammografia-w-mammobusie-coi

        

      • Mistrzostwa Bytomia w sztafetowych biegach przełajowych.

      • 1 października uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Bytomia w sztafetowych biegach przełajowych, była to rywalizacja w ramach Igrzysk Dzieci Miasta Bytomia.

       Uczniowie zaprezentowali się  na dobrym poziomie a przy tym spędzili bardzo aktywnie czas w scenerii Parku Miejskiego.

        

       Autor tekstu i fot. Mirosław Gawęcki.

      • Warsztaty edukacyjne "Segregowanie śmieci".

      • 23 wrzesnia 2019r. (poniedziałek), w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów kl. I – III, nt. segregacji śmieci. Prelegentem i prowadzącym zjęcia był pan Jacek Słowiński- pracownik przedsiębiorstwa oczyszczania miasta Braci Strach, który w ciekawy i przystępny sposób edukował dzieci wczesnoszkolne w zakresie sortowania śmieci. To działanie wpisuje się w codzienną troskę każdego człowieka o Ziemię, potęgowaną smutnymi relacjami medialnymi o codziennych epizodach niszczenia naszej planety i jej nieodtwarzalnych zasobów. Troskę wyrażoną także przez społeczność naszej szkoły poprzez udział w akcji sprzątanie świata w piątkowe przedpołudnie@0.09.2019). Koordynatorem akcji na terenie naszej szkoły p. Joachim Bednorz.

       Autor zdjęć i tekstu: mgr Mirosława Bryk

        

      • Wojewódzki Konkurs Literacki na wiersz "Przyjaciel to skarb".

      • KONKURS POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA BYTOMIA PANA MARIUSZA WOŁOSZA oraz BYTOMSKIEGO ODDZIAŁU TOWARZYSTWA LITERACKIEGO IM. ADAMA MICKIEWICZA

       Organizatorzy Konkursu : Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. J.F.Kennedy’ego w Bytomiu 41-908 Bytom, ul. Nickla 19

       Osoby odpowiedzialne za realizację: Anna Meiser, Kornelia Matysiok, Aurelia Wilczańska Pytania w sprawie organizacji można kierowac na adres : anna_meiser@poczta.onet.pl

       Cele Konkursu :
       - Inspirowanie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności.
       - Stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów.
       - Promowanie pozytywnych wartości cennych w życiu współczesnego społeczeństwa.
       - Profilaktyka uzależnień. Adresaci Konkursu : Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego.


       Konkurs zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych:
       A – uczniowie klas I – III,
       B – uczniowie klas IV – VIII,
       C – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

       ZASADY KONKURSU
       • Forma wiersza - dowolna, zgodna z artystycznymi wyborami twórców.
       • Treść wiersza – zgodna z tematem konkursu.
       • Prace powinny być dostarczone w formacie A4 napisane ręcznie lub komputerowo, mogą być ozdobione tematycznym rysunkiem.
       • Każdy autor dostarcza jeden wiersz dotąd niepublikowany i nienagradzany.
       • Prace muszą być opatrzone literowym godłem a do każdego utworu należy dołączyć zaklejoną kopertę, na której widnieje takie samo godło, zawierającą wewnątrz informacje o autorze - imię i nazwisko autora, wiek, szkoła, miejscowość, adres kontaktowy, telefon oraz pisemną zgodę rodziców lub opiekunów autora na udział w Konkursie i tzw. przetwarzanie danych osobowych wyłącznie na potrzeby organizacji Konkursu i jego promocji (czyli umieszczenie na dyplomach, listach laureatów, podanie do mediów informacji o laureatach)
       – według załącznik nr 1.
       Tekst nadesłany bez takiej pisemnej zgody nie będzie mógł być uwzględniony w Konkursie.
       • Prace prosimy nadsyłać do 4 listopada 2019 roku na adres organizatora.
       • Organizator nie zwraca nadesłanego tekstu i jednocześnie zastrzega sobie możliwość opublikowania wybranego tekstu na stronie internetowej.
       • Prace oceniać będzie jury powołane przez organizatora.
       • Decyzji Jury nie podważa się.
       • Laureaci Konkursu zostaną uhonorowani i powiadomieni o jego wynikach.

       Załącznik nr 1
       Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka ………………………………………………………………
                                       Imię i nazwisko


       w WOJEWÓDZKIM KONKURSKIE LITERACKIM NA WIERSZ PRZYJACIEL TO SKARB.
       Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika Konkursu wyłącznie na potrzeby organizacji Konkursu i jego promocji (czyli umieszczenie na dyplomach, listach laureatów, podanie do mediów informacji o laureatach). Oświadczam, że uczestnik Konkursu jest autorem nadesłanego wiersza .


       ………………………………………………………………
       Podpis Rodziców/Opiekunów prawnych

      • Integracja 7a

      • 26 września nowo powstała w naszej szkole  klasa 7a wraz z wychowawcą Mirosławem Gawęckim zorganizowała wspólnego klasowego grilla. Był to wspaniały sposób aby się bliżej poznać i wzajemnie zintegrować.

        

       zdj. Mirosław Gawęcki.

      • Europejski Dzień Języków Obcych

      • Dzisiaj w szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W szkolnym konkursie  na plakat I miejsce zajęły klasy: 1c, 5a, 5b. II miejsce zajęła klasa 3b, a wyróżnienia otrzymały klasy: 2a, 3a, 3c oraz 7a.

        

       Gratulujemy.

        

       Organizatorki dziękują ekipie technicznej z klasy 8a, która na przerwach umilała nam czas odtwarzając muzykę w językach krajów europejskich.

        

       Autorka tekstu i zdjęć mgr Marta Guja i mgr Karolina Świerk.

      • WPŁATY NA OBIADY SZKOLNE W PAŹDZIERNIKU

      • Przypominamy, że wpłay za obiady na miesiąc październik należy dokonać ostatecznie do dnia 30 września na indywidualne konta uczniów. Brak wpłaty spowoduje wstrzymanie obiadów.

       Kierownik świetlicy mgr Anna Jagiełło

      • "W piernikowym mieście"

      • Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prelekcję "W piernikowym mieście" organizowaną przez Bytomskie Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Spotkanie miłośników turystyki odbędzie się 3 października 2019r. (czwartek) w sali 3A o godz.: 16:45

       Zaproszenie wysłała mgr Justyna Przepadło.

      • Szachy dla najmłodszych

      • Dnia 24 września we wszystkich młodszych klasach 1-3 odbył się pokaz szachów. Przybył do nas wielokrotny mistrz w szachach, który zachęcał dzieci to tej fascynującej gry.

       Autor tekstu i zdjęć mgr Katarzyna Kluf.

      • Co w "polskim" piszczy?.

      • Nic nie piszczy, a za to wszystko gra!

       Niedawno odbyła się szkolna akcja nawiązująca do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Zebraliśmy się na naszej scenie i wspólnie przeczytaliśmy nowelę. Panie polonistki wybrały „Janka Muzykanta” – nowelę napisaną przez Henryka Sienkiewicza. Czytali uczniowie klas piątych i szóstej. Czytali także dorośli – pan wicedyrektor Joachim Bednorz, panie Anna Mrozek i Anna Meiser, także ksiądz Adam dał się namówić na głośną lekturę. Wszyscy występujący na scenie zasłużyli na wielkie brawa, słodki poczęstunek i szóstki w dzienniku. Mamy naprawdę utalentowanych uczniów!

       Szkolne czytanie odbyło się 11 września 2019 roku, a zainicjował je zespół nauczycieli humanistów.

       W dniu 22 sierpnia 2019 r, kiedy słońce jeszcze przypiekało wakacyjnie, pani Anna Meiser reprezentowała naszą szkołę na Ogólnopolskiej Konferencji Polonistów z Pasją „Chcę Wam opowiedzieć o…”. Konferencja odbyła się w Warszawie w Wawreskim Ośrodku Kultury. Pani Meiser była jedną z prelegentek i opowiadała nauczycielom z całej Polski o tym, jak przygotować spektakl od „A” do „Z”, a za przykład podała nasze szkolne przedstawienie pt. „Zagłoba Swatem”.

       Warto dodać, że panie Tina Sztuka i Anna Meiser wraz z uczniami naszej szkoły będą uczestniczyć w dwóch ciekawych projektach, realizowanych w Bytomiu. Klasy III b i V a będą brać udział w rozwijającym zainteresowania, kreatywność i umiejętności społeczne projekcie „TEATRszkoła”, prowadzonym w Bytomskim Centrum Kultury przez pedagoga teatru panią Aleksandrę Drzazgę, pod patronatem Instytutu Pedagogiki Teatru z Katowic. Obie panie będą także brały udział w szkoleniach w ramach Miejskiego Programu Edukacji Kulturalnej „POKŁADY KULTURY”, którego koordynatorem jest pani Katarzyna Michalska. Pierwsze sobotnie szkolenie już 28 września.

                                                                                                                                                    Anna Meiser

      • Robotyka dla klas młodszych

      • Dzisiaj nasi uczniowie z klas I – III mieli okazję wziąć udział w zajęciach z robotyki.

       Za pomocą komputerowego projektu i klocków LEGO każdej grupie udało się  zbudować i uruchomić swojego robota.

       Autor tekstu i zdjęć: mgr Elżbieta Leśniak

      • 2019/2020

      • "Rok szkolny 2019/2020 uważam za otwarty"

       W uroczystości uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, a nawet dziadkowie, a także nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas akademii- w krótkim występie artystycznym- jej gospodarze zaprezentowali zebranym  wartości i postawy ważne dla szkolnej społeczności Kennedy'ego, jakimi są: prawda, dobro, kreatywność, samodzielność, solidarność, odpowiedzialność, zaangażowanie, pasja, radość, odkrywanie. Utwory muzyczne oraz krótkie filmy archiwalne pozwoliły na refleksję przypominającą o obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz napaści zbrojnej na Polskę hitlerowskich Niemiec oraz ZSRR.

       Wydarzeniu towarzyszyło pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Kennedy'ego.

       Uroczysta akademia została przygotowana przez uczniów klasy Va i Vb.

       Nad przygotowaniami czuwały: mgr Mart Guja oraz mgr Justyna Przepadło.

       Autorką zdjęć jest mgr Justyna Przepadło.

      • Zakończenie roku szkolnego SP 26

      • O godzinie 10:30 rok szkolny zakończyli uczniowie SP 26. Występ przygotowały pierwszki. Było jak zwykle mnóstwo emocji, kolorowo i bardzo wesoło.

       Podziękowania otrzymali nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice.

      • Pożegnaliśmy ostatnich gimnazjalistów...

      • Dzisiaj o godzinie 9:00 Kennedy pożegnał ostatnich gimnazjalistów. Była akademia, czerwone paski, gwiazdy sportu, gwiazda matematyki. Były nagrody, kwiaty, piosenki...

       Czas na nowy etap w ich życiu. Życzymy powodzenia w rekrutacji do nowych szkół no i przede wszystkim udanych wakacji!

      • Nocne czuwanie w Kennedy'm

      • W nocy z 7 na 8 czerwca 2019 odbyło się w naszej szkole I Nocne Czuwanie Młodych pod hasłem " Nie czas teraz wstydzić się ewangelii ale czas głosić ją na dachach". Organizatorem czuwania była parafia Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach w porozumieniu ze ZSO nr 5. To całonocne spotkanie łączyło w sobie propozycje modlitewne (modlitwa, śpiew, czuwanie, Eucharystia) oraz elementy integracyjne, kulturalne i sportowo – zabawowe.

       W czasie czuwania odbył się także koncert ks. Jakuba Bartczaka, a po części refleksyjnej, która odbyła się w kościele uczestnicy mogli zagrać w bilard, pig-ponga, siatkówkę, gry planszowe, a także wziąć udział w tańcach integracyjnych oraz karaoke. Spotkanie zakończyło się o godzinie 6.00 wspólnym tańcem belgijskim. Celem czuwania było integrowanie młodzieży wokół chrześcijańskich wartości oraz wyrażenie radości z bycia człowiekiem wierzącym. W czuwaniu uczestniczyła młodzież z terenu Bytomia, a także: Pyskowic, Toszka oraz Zabrza.