• Koła zainteresowań

• Maraton geograficzny z okazji Dnia Ziemi i Międzynarodowego Dnia Geografa

25.04.2018

W dniach 20 i 23 kwietnia 2018 r. uczniowie klas licealnych Kennedy'ego uczestniczyli w dwóch naukowych wydarzeniach organizowanych przez pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Były to kolejno "Wieczór z geografią przed maturą" oraz "VI Międzynarodowy Dzień Geografia na WNoZ UŚ". Maturzyści mogli skorzystać z powtórek z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej oraz geografii fizycznej. Zagadnienia ludnościowe przedstawiła dr hab. Anna Runge, zagadnienia gospodarcze- dr Sławomir Sitek, a tematykę osadnictwa i urbanizacji - dr hab. Elżbieta Zuzańska -Żyśko. Treści odnoszące się do geomorfologii zaprezentowała dr hab. Agnieszka Kaczka, treści hydrologiczne - dr Marek Ruman, a tematykę klimatologiczną poruszyła dr Magdalena Opała - Owczarek. Integralną część piątkowej powtórki przed maturą stanowiły wytyczne zaprezentowane przez mgr Józefa Soję z Okręgowej Komisji Egzamina

• Geograficzna specjalność Kennedy'ego- edukacja uniwersytecka

12.04.2018

11 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy II A liceum realizujący przedmiot geografia na poziomie rozszerzonym uczestniczyli w warsztatach geologicznych i paleontologicznych organizowanych przez Muzeum Ziemi Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Licealiści utrwalali wiedzę o skałach i minerałach budujących litosferę, a także zmierzyli się z trudnymi zadaniami dotyczącymi rozpoznawania genetycznych typów skał oraz wybranych skamieniałości. Podczas wizyty na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi, zobaczyli wystawy skał, minerałów, meteorytów, a także zawitali w lapidarium.Przypomnijmy- nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, dlatego też licealiści mogą uczyć się od najlepszych i korzystać z wydziałowej bazy naukowo-dydaktycznej.

• Nikola i Michelle przeszły do finałów...

09.04.2018

Dzisiaj tj. 9 kwietnia odbyły się eliminacje corocznego konkursu piosenki pod hasłem "Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz". Naszą szkołę prezentowały Michelle Bożentka oraz Nikola Kapuścińska z klasy 2A VIII LO. Konkurencja była bardzo duża, a poziom wykonawców bardzo wysoki. Obie dziewczyny przeszły do finałów, które odbędą się 12 kwietnia. Serdecznie im gratulujemy i trzymamy za nie kciuki!

• PTG
        • Albert Einstein
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
        • William Shakespear
        • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Carl Rogers