• Koła zainteresowań

• Fizyka królową życia...

22.10.2018

W piątek 19 października uczniowie SP7a, G3a, G3b, i G3c byli w Ogrodzie Doświadczeń im. Lema pod Krakowem aby przeprowadzić szereg doświadczeń z różnych dziedzin fizyki. Okazało się, że nauka „nie poszła w las”. Wszyscy doskonale bawili się i potwierdzili, że FIZYKA JEST KRÓLOWĄ ŻYCIA. Później pojechaliśmy do „kolebki nauki i historii – Krakowa. Tam zachwycaliśmy się pięknem grodu Kraka.

• Uczyliśmy ratować z WOŚP

17.10.2018

16 października 2018 roku społeczność Kennedy'ego zagrała razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.To już kolejny raz, kiedy to ZSO Nr 5 w Bytomiu włącza się w akcję promującą udzielanie pierwszej pomocy w czasie Europejskiego Dnia Przywracania Akcji Serca.Tym razem uczniowie klas IV a i IV b SP 26 oraz uczniowie klasy III b gimnazjum pod czujnym okiem licealistów szkolili się w resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Tym samym uczniowie i nauczyciele dołączyli do akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób.Organizatorki wydarzenia - mgr Marta Guja i mgr Justyna Przepadło składają podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w wydarzeniu lub pomagali w jego organizacji. Siema!

• Zawsze warto być CZŁOWIEKIEM", czyli Kennedy ramię w ramię z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

14.10.2018

Szkolne koło wolontariuszy "Fabryka Dobra" informuje, że 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dlatego społeczność Kennedy'ego kolejny raz włącza się w akcję rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Działanie to ma na celu promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2017 roku w akcji wzięło 85 100 uczestników. Jak będzie w tym roku? To zależy od nas. Reprezentację Kennedy'ego stanowić będą uczniowie klas III A LO, II A LO, III a i III b gimnazjum oraz IV a i IV b szkoły podstawowej, a także pracownicy szkoły. Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób odbędzie się 16.10.2018r. od godziny 12:00 do godziny 12:30. Dołącz i Ty! Pamiętaj, nie ma cenniejszej życiowej nauki nad tę, która pomoże uratować życie drugiego c

• Podium w II Turnieju Zagadek Logicznych

Dzisiaj drużyna naszego Gimnazjum w składzie:

• Natalia Erd 3A
            • Adam Andrzejak 3B
            • Mateusz Gniadzik 3A
            • Sebastian Lasota 3A

zajęli II miejsce w II drużynowym Bytomskim Turnieju Zagadek Logicznych. Uczniów przygotowała do konkursu pani Jolanta Bednorz - nauczyciel matematyki. Serdeczne gratulacje!

• PTG
        • Albert Einstein
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
        • William Shakespear
        • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Carl Rogers